חדשות

שלום לכולם,

אנו שמחים לבשר לכם כי בג"ץ דחה מכל וכל את העתירה שהגישו הארגון הארצי לפיזיותרפיה בישראל והעמותה לקידום הפיזיותרפיה כנגד מקצוע קיומו של מקצוע הספורטתרפיה בישראל וכנגד קיומם של לימודים אקדמיים המעניקים תואר ראשון (B.Sc) בספורטתרפיה בקריה האקדמית אונו.

 

בהרכב של שלושה שופטים– מזוז, וילנר וברון – דחה בג"ץ את העתירה על כל חלקיה וקבע כי על הארגון הארצי לפיזיותרפיה בישראל והעמותה לקידום הפיזיותרפיה לשלם הוצאות משפט.


הדיון בעתירה עסק במהותו ומקומו של מקצוע הספורטתרפיה בישראל ובעולם, ועל כך קבעו השופטים כי מקצוע הספורטתרפיה הינו משיק אך נפרד ממקצוע הפיזיותרפיה ולו זכאות קיום עצמאית במסגרת מקצועות הרפואה והבריאות.

 

בסעיף 2 לפסק הדין קובע בג"ץ:
"בעוד שתחום הפיזיותרפיה מתמקד בטיפול בשלבים שלאחר פציעה, דוגמת אבחון, טיפול ושיקום, הרי שספורטתרפיה מתמקדת בעבודה על מגרש הספורט – בניית תכנית למניעת פציעות, מתן טיפול ראשוני לספורטאי הפצוע על המגרש וכן השלמת החלקים האחרונים של שיקום הספורטאי לאחר הטיפול הרפואי והפיזיותרפיסטי על ידי ליוויו במגרש."

לאגרת בנושא מאת גד ריבובסקי, יו"ר העמותה לחצו כאן

 

לקריאת פסק הדין המלא לחצו כאן

אנו שמחים וגאים להוביל את תחום הספורטתרפיה בישראל ולייצג את העוסקים בתחום. אנו מקווים כי כעת, משהתקבל פסק הדין החד והברור, תיפתח הדלת לשיתוף פעולה בין כלל מקצועות הבריאות.